Vetëm një rast pozitiv me koronavirus në Kosovë

schedule20:55 - 21 Maj, 2020

schedule 20:55 - 21 Maj, 2020

Në 24 orë vetëm një rast është kofnirmuar pozitiv me koronaviurs në Kosovë duke e çuar në 1 004 raste pozitive.

Nga testimi i 145 mostrave të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve vetëm 1 ka rezultuar pozitiv.

Në Kosovë deri më sot janë konfirmuar të shëruar 772 pacientë, ndërsa 29 kanë përfunduar në vdekje.

Ndfërkohë raste aktivë me koronaviurs në Kosovë janë 203./abcnews.al