Vetëm 18 vjeç, ekipet “Big” interesohen për talentin holandez

22:59 | 09/10/201922:590

Talentet në Holandë nuk kanë munguar asnjëherë, me ekipi si Ajax e Feynoord që kanë prodhuar në masë. Sezonin e shkuar, De Ligt e De Jong ishin emrat më të përfolur në Euredivisie, ndërsa këtë sezon, e gjithë vëmendja është te mesfushori i Feynoord, Orkhun Kokcu. 18-vjeçari ka origjinë turke, por ka lindur në Holandë dhe ka nënshtetësi holandeze.

Me ekipin e Feynoord, Kokcu ka luajtur 8 ndeshje në kampionat, ku ka gjetur rrugën e rrjetës një herë. Në Europa League, mesfushori është aktivizuar në 5 takime dhe ka shënuar një gol, ndërsa në Kupën e Holandës sezonin e shkuar, luajti vetëm një ndeshje dhe shënoi.

Një mesfushor që e njeh mirë golin dhe i palodhur në qendër të fushës, Kokcu ka marrë shumë vlerësime nga analistë të futbollit në Holandë. Emri i tij po përmendet shumë edhe në merkato, pasi ekipe si Arsenal, Lyon, Tottenham e Manchester United kanë dërguar skautë të shumtë në ndeshjet e Feynoordit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono