Ulet numri i të infektuarve ditor me Covid, humbin jetën 3 persona në Kosovë

schedule15:24 - 25 Shkurt, 2022

schedule 15:24 - 25 Shkurt, 2022

Tre persona kanë humbur jetën dhe 1440 të tjerë janë konfirmuar të infektuar në raportin e fundit të ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë.

Sipas raportit nga 2 060 testime vetëm 140 raste kanë rezultuar pozitiv me Covid, ndërsa 370 persona janë shëruar.

Aktualisht në Kosovë vijojnë të jenë aktiv me Covid 2 763 raste.

Deri më tani, me dy doza të vaksinës janë imunizuar 815,155 persona apo 45 për qind e popullsisë. Doza përforcuese e vaksinës mund të merret pas tre muajve të marrjes së dozës së dytë./abcnews.al