U la jashtë nga finalistët e Topit të Artë, polemika në Argjentinë për Messin: Topi i të çmendurve

schedule17:12 - 13 Gusht, 2022

schedule 17:12 - 13 Gusht, 2022

Pas shtatëmbëdhjetë vitesh, për herë të parë Lionel Messi nuk u përfshi në listën e tridhjetë finalistëve për Topin e Artë.

Ishte faji i një sezoni të vështirë për fenomenin argjentinas, i pari në PSG, kuriozisht një vit pasi fitoi çmimin e tij të shtatë si lojtari më i mirë në botë.

Lajmi tronditi dhe indinjoi shtypin argjentinas, me gazetën Ole që sulmoi France Football (revistën që jep çmimin), duke e quajtur listën e zgjedhur “Topi i të çmendurve”. /abcnews.al/