Trump reagon për zgjedhjet afatmesme: Ishin një fitore shumë e madhe

schedule22:10 - 9 Nëntor, 2022

schedule 22:10 - 9 Nëntor, 2022

Ish-presidenti amerikan Donald Trump ka reaguar sërish në lidhje me zgjedhjet afatmesme në SHBA.

Gjatë javëve të fundit ai ka qenë në turne në vend duke mbështetur kandidatë të ndryshëm, disa prej të cilëve humbën garat e tyre. Trump miratoi zyrtarisht 174 nga 430 kandidatët.

Duke postuar nga platforma e tij e mediave sociale, truthsocial, ai shkroi:

“Ndërsa në disa mënyra zgjedhjet e djeshme ishin disi zhgënjyese, nga këndvështrimi im personal ishte një fitore shumë e madhe – 219 fitore dhe 16 humbje në përgjithësi. Kush ka bërë ndonjëherë më mirë se kaq?”

/abcnews.al