Trump: Do na pushtojnë emigrantët

11:46 | 01/11/201811:460

Në një intervistë për mediat amerikane, presidenti Donald Trump konfirmoi idenë e tij për dërgimin e 15 mijë ushtarëve amerikanë në kufirin me Meksikën për të ndaluar atë që ai e cilësoi se një pushtim emigrantësh.

Një pushtim. Në këtë mënyrë është përgjigjur presidenti amerikan Donald Trump gjatë një interviste për ABC Neës, pyetjes se çfarë mendon për emigrantët e nisur nga Honduras e që po marshojnë drejt kufirit mes Meksikës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Trump u shpreh se për këtë arsye duhet të ketë një mur njerëzor që t’i ndalojë, duke konfirmuar idenë e tij për të dërguar 15 mijë ushtarë në kufirin jugor të vendit. Më shumë se trupat ushtarake amerikane që ndodhen aktualisht në Afganistan.

Kreu i Shtëpisë së Bardhë ka kritikuar sërish mediat duke thënë, se numri i emigrantëve që po i afrohen vendit, është shumë i madh se ai që pasqyrojnë mediat dhe se sa mendojnë njerëzit. Presidenti amerikan Trump theksoi se pjesa më e madhe e emigrantëve janë të rinj, ndërsa gratë dhe fëmijët që janë filmuar vendosen me qëllimin për të dalë para kamerave dhe kjo nuk është një gjë e mirë pasi transformon realitetin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono