Tragjike, dy vëllezër vdesin brenda natës nga koronavirusi

schedule13:47 - 5 Gusht, 2020

schedule 13:47 - 5 Gusht, 2020

Dy vëllezër nga Peja kanë ndërruar jetë brenda një natë në fshatin Novosellë.

Mësohet se viktimat janë Mustafë dhe Zekë Zekaj, respektivisht 85 dhe 78 vjeç,

Vëllezërit kishin simptoma të Covid-19 dhe dyshohet se vdiqën si rezultat i këtij virusi .

Gjatë 24 orëve të fundit, sipas ISHPK-së në Kosovë u regjistruan 225 raste të reja me koronavirus, prej tyre 6 nga Peja. /abcnews.al