“Topi i Artë”/ Mbappe tregon top-3 e tij, edhe vetë pjesë

schedule10:20 - 13 Gusht, 2022

schedule 10:20 - 13 Gusht, 2022

    Kylian Mbappe u shfaq të premten në listën me ekskluzive që mund të aksesohet në futbollin botëror.

Francezi është pjesë e listës së ngushtë së bashku me 29 futbollistë të tjerë të nivelit të lartë të nominuar për çmimin më të spikatur që mund të fitohet individualisht, Topi i Artë.

Mbappë ka renditur 3 lojtarët që sipas tij janë në top- në botë: “Do të thosha Benzema, unë dhe Mane”.

Sulmuesi ka folur edhe për Real Madridin dhe shanset për të fituar trofeun duke luajtë për skuadrën e bardhë . Ai e sheh Realin si një nga skuadrat më të mëdha në botë, por insiston se ai do të triumfojë edhe me PSg.

“Real Madridi është një makinë për Topin e Artë, duhet ta pranojmë”, është shprehur 7-ta PSG-së./abcnews.al