Tiranë, procedohen penalisht edhe 5 protestues të tjerë

schedule19:28 - 4 Prill, 2018

schedule 19:28 - 4 Prill, 2018

Pesë protestues të tjerë janë proceduar pasditen e sotme. Ata janë shoqëruar për disa minuta në ambjentet e Komisariatit nr. 2 dhe proceduan në gjendje të lirë për veprën penale “Tubim i paligjshëm”, “Pengim i qarkullimit të mjeteve të transportit” dhe “Prishje të rendit dhe qetësisë publike”.

Policia e kryeqytetit njofton se persoant me iniciale Y.Sh., 34 vjeç; S.P., 21 vjeç; A.Z., 28 vjeç; G.Gj., 30 vjeç dhe M.N., 30 vjeç, u shoqeruan sipas procedurave standarde dhe Rregullores së Policisë së Shtetit dhe në asnjë moment nuk është ushtruar dhunë ndaj tyre.

Njoftimi i Policisë Tiranë

Shërbimet e Policisë të Komisariatit nr. 2 shoqëruan për disa minuta në ambjentet e këtij Komisariati dhe proceduan në gjendje të lirë për veprën penale “Tubim i paligjshëm”, “Pengim i qarkullimit të mjeteve të transportit” dhe “Prishje të rendit dhe qetësisë publike”, shtetasit:

– Y.Sh., 34 vjeç;

– S.P., 21 vjeç;

– A.Z., 28 vjeç;

– G.Gj., 30 vjeç;

– M.N., 30 vjeç.

Keta shtetas u shoqeruan sipas procedurave standarde dhe Rregullores së Policisë së Shtetit dhe në asnjë moment nuk është ushtruar dhunë ndaj tyre.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjygjësor Tiranë për veprime të mëtejshme./abcnews.al