Tiranë, arrestohet kavajasi i kërkuar në Itali

schedule09:37 - 19 Tetor, 2017

schedule 09:37 - 19 Tetor, 2017

Nje 56 vjecar nga Kavaja eshte vene ne pranga nga policia e Tiranes, per llogari te drejtesise italiane. Sipas njoftimit te policise, Tafil Vokrri ishte shpallur ne kerkim nderkombetar me urdher te gjykates se Katanxaros ne Itali. Ne nentor 2005 kjo gjykate kishte caktuar per Tafil Vokrrin masen e sigurise “arrest me burg”, për kryerjen e veprave penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale”, “Trafikim i lëndëve narkotike” dhe “Trafikim i armëve të zjarrit”. Veprimet e mëtejshme po kryen nga Specialistët e Interpol Tirana, per ekstradimin e ketij shtetasit drejt Italise.