Tërmeti godet ishujt grekë

schedule09:40 - 25 Dhjetor, 2017

schedule 09:40 - 25 Dhjetor, 2017

Ishujt grekë janë goditur nga një tërmet mëngjesin e sotëm. Lëkundjet sizmike u ndjenë në ishujt Lesvos dhe Kios rreth orës 07:13 sipas orës lokale.

Sipas Institutit Gjeologjik të Athinës, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.7 i shkallës Rihter në një thellësi prej 10 kilometra.

Nuk lëkundjet sizmike nuk është raportuar për asnjë të lënduar dhe as për dëme materiale. /tvklan.al