Të dy tentuan të arratiseshin, por policia kap dy ”skifterët” në Itali

schedule17:31 - 5 Dhjetor, 2022

schedule 17:31 - 5 Dhjetor, 2022

ITALI – Dy shqiptarë të cilët kryenin vjedhje në zona të ndryshme të Italisë, kanë rënë në prangat e policisë.

Raportohet se dy shqiptarët e arrestuar janë të moshës 36 dhe 40-vjeç. Vjedhjet raportohet se kanë ndodhur më 3 dhjetor. Ata kanë hyrë në një banesë ndërsa shumë pranë ka qenë një patrullë policie.

Të dy tentuan të arratiseshin, por u bllokuan menjëherë dhe u dërguan në stacionin Capannori ku u arrestuan.