Spanja dhe Republika Çeke përplasin “brirët”, trajnerët skicojnë formacionet

schedule20:00 - 12 Qershor, 2022

schedule 20:00 - 12 Qershor, 2022

Spanja do të kërkojë fitoren e dytë në grup, teksa në orën 20:45 do të vihet përballë Republikës Çeke, në sfidën e 4-të të Nations League.

“La Roja” ndodhet në vend të dytë me pesë pikë, dy më pak se lideri Portugalia që e kryeson grupin.

Republika Çeke ka grumbulluar katër pikë nga një fitore, një barazim dhe një humbje në tri ndeshjet e para.

Trajnerët Luis Enrique dhe Jaroslav Silhavy i kanë vendosur për lojtarët tiotullarë që do të zbresin në fushën e lojës.

Formacionet zyrtare:

/f.a/abcnews.al