SHBA, motori digjet në ajër, avioni bën ulje të detyruar

schedule21:02 - 17 Prill, 2018

schedule 21:02 - 17 Prill, 2018

Një avion pasagjerësh në Shtetet e Bashkuara ka bërë të martën një ulje të detyruar në aeroportin e Filadelfias, për shkak të defektit të një prej motorëve të tij. Mediat amerikane, të cilat kanë publikuar pamjet e motorit të dëmtuar, bëjnë të ditur se një person ka mbetur i plagosur nga incidenti.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-04-17 18:11:08Z | |

Avioni tip “Boeing” me numër fluturimi 1.380 ishte nisur nga aeroporti “La Guardia” në Nju Jork me 143 pasagjerë dhe 5 anëtarë të ekuipazhit në bord dhe kishte si destinacion qytetin e Dallasit, në Teksas. Si linja ajrore që ka në pronësi mjetin, ashtu dhe Administrata Federale e Aviacionit kanë refuzuar të komentojnë ngjarjen. abcnews.al