Sëmuren pasagjerët, avioni vihet në karantinë

schedule16:55 - 5 Shtator, 2018

schedule 16:55 - 5 Shtator, 2018

Një avion i linjës Fly Emirates u vu në karantinë në aeroportin John F. Kennedy të New York-ut pas raportimeve se disa pasgjerë u sëmurën gjatë kohës që po udhëtonin. Vetë kompania njoftoi se ishin 10 persona të sëmurë, ndërsa mediat amerikane shkruajnë se bëhet fjalë për më shumë persona.

Ekipet e policisë dhe të shëndetësisë pritën pasagjerët deri në zbarkimin e tyre që t’i merrnin për t’i kontrolluar. ABC News raportoi se ishte piloti ai që kishte ngritur shqetësimin tek Qendra e Kontrollit. Sipas tij shumë nga pasagjerët kishin kollë dhe temperatura të larta.

Fillimisht dyshohet se kjo ka ndodhur për shkak të ushqimit të helmuar./abcnews.al