Sarri ndryshon mendim, Juventusi projekton shkëmbimin “big”

09:13 | 18/01/202009:130

Kampionët e Italisë, Juventusi, po mendon të afrojë në Torino mesfushorin e Barcelonës, Ivan Rakitic. Sipas Gianluca Di Marzio, bardhezinjtë po projektojnë një shkëmbim mes mesfushorit kroat dhe Federico Bernardeschit.

Plani i ‘Zonjës së Vjetër’ është të dërgojë italianin në ‘Camp Nou’ në shkëmbim të Rakitic, për t’i dhënë më shumë eksperiencë mesfushës juventine. Ky shkëmbim u diskutua shumë në merkaton e verës, por nuk u realizua.

Situata e Rakitic nuk është më e mira që ai po kalon. Ylli i kombëtares kroate nuk luan më si titullar tek katalanasit, që nga ardhja e Frenkie de Jong në Katalonjë. E njëjta situatë është dhe për sulmuesin anësor të Juventusit, i cili ka kohë që e ka humbur vendin e titullarit. Trajneri i Juves, Maurizio Sarri, ishte kundër shkëmbimit 6 muaj më parë, por tashmë ka ndryshuar krejtësisht mendim. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono