Rudina Hajdari flet për viktima: Hynë në zyrë dhe më kërcënuan, merrni masa se do bëhet keq

10:19 | 28/10/201910:190

Deputetja demokrate Rudina Hajdari bëri një deklaratë të fortë në nisje të seancës së sotme se është kërcënuar fizikisht nga deputetë të tjerë në zyrën e saj tek selia e Kuvendit.

Madje ajo foli për viktima duke kërkuar që të marren masa pasi mund të ndodhin gjëra të rënda.

Eshtë e papranueshme që një femër të kërcënohet. Kam raste që në zyrën time të vijnë persona që të më kërcënojnë“, tha Hajdari duke kërkuar nga Ruçi që të marrë masa.

Merrni masa para se të kemi ndonjë viktimë këtu në Kuvend. Siç janë masat që mërren në Seancë Plenare ashtu edhe në selinë e Kuvendit ku askush të mos hyjë dot dhe të kërcënojë deputetët“, tha Hajdari duke përmendur kështu problemet që ka me Korab Litën dhe grupin e tij.

Pas Rudina Hajdari edhe Kujtim Gjuzi thotë se u kërcënua: Të mos guxojë njeri

Ndërkohë kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi iu përgjigj se duhej që deputetët t’i zgjidhnin vetë problemet brenda grupit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono