Rrëzohet avioni me 107 persona në bord, nuk dihet fati i pasagjerëve

schedule12:41 - 22 Maj, 2020

schedule 12:41 - 22 Maj, 2020

Një aeroplan me 107 persona në bord është përplasur. Avioni raportohet të jetë i ‘Pakistan International Airlines’ dhe është rrëzuar në një zonë rezidenciale në Karachi,  Pakistan.

Avioni A320  u rrëzua në zonën Model Colony ndërsa përpiqej që të ulej në aeroportin e Karachi-t.

Nuk dihet ende fati i personave që kanë qenë në bord apo shkaqet e përplasjes. /abcnews.al/