“Rrënjët spanjolle të shekullit të 20”, ngrenë siparin e skenës “Arturbina”

schedule16:46 - 31 Korrik, 2018

schedule 16:46 - 31 Korrik, 2018

Magjia e tingujve spanjollë të shekullit të 20-të  interpretuar nga instrumentistë shqiptarë e spanjollë, nën drejtimin e Ricardo Caseros do të vijnë për publikun kryeqytetas në skenën “Arturbina”. Mezosopranoja Vikena Kamenica dhe balerina Isida Mollaymeri rrëfejnë anën spanjolle të tyre./abcnews.al