Rrëfimi i nënës së ushtarit rus të kapur në Ukrainë: Më tha se do të merrte pjesë në manovra ushtarake

schedule15:40 - 1 Mars, 2022

schedule 15:40 - 1 Mars, 2022

Lyudmila Bukhantsova ishte tmerruar kur kishte mësuar nëpërmjet mediave sociale se i biri i saj, ushtar rus, ishte kapur nga forcat ukrainase.

Ai i kishte thënë asaj vetëm se do të merrte pjesë në manovra ushtarake.

Ajo tani po kërkon me ngulm informata për gjendjen e të birit, dhe është e brengosur edhe për familjarët e tjerë që jetojnë në Ukrainë.