Roma tërhiqet për Lenglet, francezi është afër kalimit te Tottenham

schedule22:20 - 29 Qershor, 2022

schedule 22:20 - 29 Qershor, 2022

Clement Lenglet është afër kalimit në Premier League, aty ku Tottenhamit është skuadra favorite për të nënshkruar me francezin.

Sipas asaj që raportohet nga “Sport”, Tottenham është i gatshëm të marrë qendërmbrojtësin, me Romën që është tërhequr nga gara në pamundësi për të marrë francezit për shkak të pagës.

Lojtari nuk është pjesë e planeve të Xavi Hernandez dhe Lenglet është i gatshëm të pranojë transferimin në Londër, ku mund të luajë rregullisht në Champions League. 27 vjeçari është te Barcelona që nga viti 2018. /f.a/abcnews.al