Rikthehen reshjet e shiut në të gjithe territorin

schedule12:36 - 9 Dhjetor, 2017

schedule 12:36 - 9 Dhjetor, 2017

Reshjet e dendura të shiut rikthehen pasditen e të shtunës në të gjithë territorin. Ndërsa në zonat malore priten reshje dëbore. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon që reshjet e shiut të jenë më intensive në Qarkun e Shkodrës. Ndërsa në Kukës, Dibër, Vlorë dhe Gjirokastër do të shoqërohen me shtrëngata.  Të dielën pritet të ketë reshje kryesisht gjatë paradites, por intenisteti i tyre do të bjerë ndjeshëm në gjithë vendin. Temperaturat pritet të  shënojnë deri -3 gradë në zonat malore dhe 5 gradë C minimalja në zonat e ulëta./abcnews.al