Reina: Lazio e pa mësuar me Champions, Bayern ishte shumë për ne

schedule23:39 - 23 Shkurt, 2021

schedule 23:39 - 23 Shkurt, 2021

Lazio nuk arriti t’i bëjë ballë Bayern Munchenit sot dhe përfundoi e mundur me shifrat e pastra 1-4, duke mos pasur thuajse asnjë shans në betejën e dytë. Pas ndeshjes për Sky Sport foli Pepe Reina, gardiani i ekipit italian.

“Ata bënë presion shumë mirë, ne bëmë disa gabime në kalimet tona dhe pozicionimin në fushë për të dalë nga ai presion, kështu që kur të bën gabime të tilla në këtë nivel, ndëshkohesh.

Duhet ta lëmë pas këtë sepse forma që kemi pasur javët e fundit do të thotë se është detyra jonë që të kthehemi në rrugën e duhur.

Ky ishte një klub që nuk kishte qenë në fazën e 1/8-ave për shumë vite, kishte lojtarë. Kur bën gabime kundër ekipit më të mirë në botë, do të vuash.

Ne kishim arritur t’i shpëtonim një presioni të tillë ndaj Atalantas dhe të luanim në mesfushë, por nuk e bëmë siç duhet këtë herë. Kur ke qasje të gabuar në një ndeshje si kjo, e paguan shtrenjt.

E gjithë kjo uri të bën të vrasësh edhe veten dhe Lazio nuk është një ekip i mësuar të kthejë këtë lloj ndeshjeje ose të luajë me atë lloj intensiteti. Ndoshta ishte thjesht shumë për ne tani”, u shpreh Reina. /abcnews.al