Rama: Së shpejti hapim kantierin e madh Milot-Thumanë-Tiranë

schedule08:01 - 4 Shtator, 2020

schedule 08:01 - 4 Shtator, 2020

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se së shpejti do të nisë hapja e kantierit të Milot – Thumanë – Tiranë që vazhdon me Rrogozhinën e deri në bypassin e Fierit.

Shefi i qeverisë përmes një postimi në Facebook, ka postuat një video me pamje nga ndërtimi i rrugëve në zonat veriore të vendit.

“MIRËMËNGJES 😊

dhe me këto ndërtime e rindërtime të tjera të rrugëve të lëna rrugëve në Veriun e Shqipërisë, ku së shpejti nisim me hapjen e kantierit të madh Milot – Thumanë – Tiranë që vazhdon me Rrogozhinën e deri në bypassin e Fierit, si edhe pak më pas me Milot – Muriqanin, ju uroj një ditë të mbarë ”, shkruan Rama. /abcnews.al