Rama për shërbimet online: Nga 1 maji shkon shteti tek qytetari, dhe jo më qytetari tek shteti

schedule20:07 - 28 Prill, 2022

schedule 20:07 - 28 Prill, 2022

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë edhe njëherë lajmin e mirë, se prej datës 1 maj qytetarët shqiptarë do të marrin të gjitha dokumentet administrative të gjendjes civile online, duke shmangur radhët e gjata dhe burokracitë.

Përmes një postimi në Facebook, Rama thekson se prej 1 majit, do të shkojë shteti tek qytetarët, dhe jo më qytetarët tek shteti.

Postimi i Ramës:

??SHTETI TEK QYTETARI, JO MË QYTETARI TEK SHTETI?

/Abcnews.al/