Rama: Mirëmëngjes me artikullin për Shqipërinë nga “The telegraph”

schedule10:27 - 27 Nëntor, 2017

schedule 10:27 - 27 Nëntor, 2017

Turizmi në Shqipëri ka marrë përsëri vëmendjen e mediave të huaja. Këtë herë është britanikja “The telegraph” e cila rendit arsyet pse turistët duhet të vizitojnë vendin tonë. Është ky shkrim me të cilin i ka uruar mirmëngjes Kryemnistri Edi Rama shqiptarët. Në rrjetin social facebook ai ka shpërndarë reportazhin e The telegraph që sipas kreut të qeverisë i kushtohet rilindjes spektakolare të turizmit në Shqipëri. Për gazetarin Kris Lidbiter Shqipëria është një vend intrigues për t’u vizituar që tani. Tirana është një qytet gjithnjë e më kozmopolit, ndërsa pasuria e vendeve arkeologjike të lashta (duke përfshirë Apolloninë dhe Butrintin), pothuajse mund të konkurrojnë me Italinë- e mbyll artikullin prestigjozja britanike The telegraph./abcnews.al