Qytetari bie nga karroceria e kamionçinës, arrestohet shoferi në Lazarat pasi u largua dhe e la në vend

schedule13:15 - 4 Shkurt, 2023

schedule 13:15 - 4 Shkurt, 2023

Ditën e djeshme në vendin e quajtur “Kthesa e Lazaratit”, një person u rrëzua nga karroceria e automjetit kamionçinë që drejtohej nga shtetasi Gj. T.  Ky i fundit u largua menjëherë nga vendi i ngjarjes, ndërsa sot ka rënë në prangat e policisë.

“Në vijim të informacionit të dhënë ditën e djeshme, sipas të cilit, në vendin e quajtur “Kthesa e Lazaratit”, shtetasi H. L. u rrëzua nga karroceria e automjetit kamionçinë që drejtohej nga shtetasi Gj. T. dhe ky i fundit u largua nga vendi i ngjarjes, ju bëjmë me dije se specialistët e Seksionit Interurban dhe Urban arrestuan në flagrancë shtetasin Gj. T., për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, “Drejtimi i mjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”‘, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./abcnews.al