PSG gati për kundërsulm ndaj Real Madridit, synon Vinicius Jr

schedule15:37 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 15:37 - 1 Dhjetor, 2021

PSG tashmë sheh një të ardhme pa Mbappe, por nuk ka ndërmend të qëndrojë ulur dhe me krahë të kryqëzuar. Al Khelaïfi ka një plan të hartuar në mënyrë perfekte me Leonardon për të zëvendësuar francezin, dhe ai është tentimi me gjithçka për Vinicius Júnior.

Lojtari i Real Madridit është ylli i ri në zhvillim dhe nëse francezi largohet, do të jetë lojtari i bardhë që do të zgjidhet për ta zëvendësuar së bashku me mikun e tij Neymar dhe gjithashtu me Messin.

Edhe pse është një operacion kompleks, ka shumë kushte që i japin besim PSG-së, më kryesorja është konkurrenca e futbollistit merengue kur Mbappe të mbërrijë në skuadrën e Ancelottit dhe me Benzema si të paprekshëm, Vinicius mund të largohej nga njëmbëdhjetëshja.

Kjo i shtoi faktit që ata e dinë që futbollisti nuk e ka rinovuar dhe përmirësuar ende kontratën e tij aktuale, ata ftojnë PSG-në që t’i ofrojë një pagë milioner futbollistit dhe gjithashtu Real Madridit, i cili do të shkonte nga investimi i 200 milionë eurove për të shtuar 9-të.

Për momentin lufta është në ngërç, megjithëse trupat e Real Madridit kanë avancuar drejt Parisit, do të shohim se çfarë do të ndodhë në muajt në vijim dhe cila skuadër do të jetë fituese e kësaj gare. r.t/abcnews.al