Provat zyrtare: Ferrari është “out”, Hamilton mbret në Formula 1

schedule18:35 - 11 Korrik, 2020

schedule 18:35 - 11 Korrik, 2020

Janë mbyllur provat zyrtare të garës së madhe së Austrisë, me Leëis Hamilton që ka kapur kohën më të mirë. Piloti britanik do të niset nga Pod1, i ndjekur nga Verstappen dhe Sainz. Vetëm vendi i 10-të dhe i 11-të për dy pilotët e Ferratit, Vettel dhe Leclerc.


Ky podium, ishte i 89-ti i Leëis Hamilton në karrierë, statistikë fantastike. Më shumë se 1 sekondë i shpejtë u tregua piloti britanik se Verstappen i vendit të dytë, duke treguar se është ai mbreti i garave në shi. Fantastik!/abcnews.al