Pique “Supermeni” i Barcelonës, mbrojtësi spanjoll bën veprimin e jashtëzakonshëm

schedule12:44 - 10 Gusht, 2022

schedule 12:44 - 10 Gusht, 2022

Pique superhero, mbrojtësi spanjoll merr vendimin që askush nuk e ka bërë më parë

Një vit më parë, sakrifica e Pique i lejoi Barcelonës të regjistronte transferimet e Eric Garcia dhe Memphis Depay.

Edhe këtë herë, Pique sillet si një superhero për Barcelonën e tij. Mbrojtësi spanjoll ka vendosur të luajë falas deri në fund të sezonit. Edhe pse nuk është zgjedhja e parë e Xavi-t, Pique mendon për klubin e tij ku shkruajti historinë./ h.ll/abcnews.al