“Përse Valeri nuk zbriti në fushë me fanellën e Juves?”, vijojnë polemikat

17:17 | 14/02/202017:170

Penalltia e akorduar për Juventusin në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë kundër Milanit, ka shkaktuar shumë polemika në Itali. Arbitri Valeri nuk hezitoi aspak të akordonte penallti për bardhezinjtë dhe CR7 barazoi shifrat në minutat shtesë.

Matteo Salvini nuk qëndron në heshtje në situata të tilla dhe ka reaguar ashpër. Politikani i njohur italian, njëkohësisht një tifoz i zjarrtë i Milanit, ka sulmuar arbitrin kryesor në një postim në rrjetet sociale.

Përse arbitri nuk zbriti në fushë me uniformën e Juventusit?“, pyet në mënyrë ironike Salvini. Një rast i ngjashëm nuk u akordua penallti për Brescian në ndeshjen ndaj Cagliarit. Rizzoli e shpjegonte saktë se pse nuk ishte, ndërsa Valeri vendosi ndryshe mbrëmjen e kaluar dhe ndëshkoi Milanin. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono