Përplasi të moshuarin dhe u largua, arrestohet shoferi i furgonit në Gjirokastër

schedule10:31 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 10:31 - 1 Dhjetor, 2021

Një 39 vjeçar është vënë në prangat e  policisë pasi ka përplasur një të moshuar dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen “18-Shtatori”, Gjirokastër, duke drejtuar mjetin tip furgon, ka goditur dhe është larguar nga vendi i ngjarjes, shtetasin P. P., 79 vjeç, banues në  Dropull Gjirokastër, i cili u transportua për ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal Gjirokastër.

Specialistët e Trafikut Interurban dhe Urban arrestuan në flagrancë shtetasin K. D., 39 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi në lagjen “18-Shtatori”, Gjirokastër, duke drejtuar mjetin tip furgon, ka goditur dhe është larguar nga vendi i ngjarjes, shtetasin P. P., 79 vjeç, banues në  Dropull Gjirokastër, i cili u transportua për ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal Gjirokastër”, thuhet në njoftimin e policisë. /abcneës.al