Përndiqte vazhdimisht bashkëshorten, arrestohet 41-vjeçari i shpallur në kërkim në Berat

schedule10:32 - 24 Shtator, 2020

schedule 10:32 - 24 Shtator, 2020

Një 41-vjeçar në Berat është vënë në pranga pasi ishte shapllur në kërkim për eprat penale “Përndjekja” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimet e gjykatës”.

Njoftohet se P. V., banues tek Ura Vajgurore u vu në pranga pasi ishte shpallur në kërkim pasi përndiqte vazhdimisht bashkëshorten. Po ashtu, ai ka tentuar të hyjë në banesën e saj, duke shkelur urdhrin e mbrojtjes të vendosur nga Gjykata.

Përndiqte vazhdimisht bashkëshorten, arrestohet 41-vjeçari i shpallur në kërkim në Berat.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme. s.b/abcnews.al/