Përmbyset autobusi me pasagjerë në Slloveni, 3 persona humbin jetën

schedule11:58 - 3 Shkurt, 2023

schedule 11:58 - 3 Shkurt, 2023

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Slloveni. Disa persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë lënduar, sipas mediave të huaja

Aksidenti ka ndodhur në autostradën drejt Mariborit kur një autobus rumun është përmbysur rreth orës pesë të mëngjesit.

Hetimet në vendin e aksidentit janë ende në vazhdim, ndërkohë që deri më tani raportohet për 3 viktima dhe shumë të plagosur.

Ende nuk dihet shkaku i aksidentit.

/abcnews.al