Përfundon raundi i pare i bisedimeve mes Biden dhe Putin

schedule16:03 - 16 Qershor, 2021

schedule 16:03 - 16 Qershor, 2021

Raundi i parë i bisedimeve mes Joe Biden dhe Vladimir Putin ka  përfunduar.  Në takimin  që zgjati rreth një orë e gjysmë morën pjesë vetëm mes dy udhëheqësit, sekretari i shtetit amerikan  Antony Blinken, ministri i jashtëm rus Sergey Lavrov dhe përkthyesi.

Pjesa tjetër e takimit do të përfshijë edhe disa këshilltarë që do ti bashkohen Biden dhe Putin.

Samiti  do të zgjasë rreth katër deri në pesë orë./abcnews.al