Përfundon Projekti Smile Albania, Klosi: Të rinjtë promovuesit më të mirë

schedule21:45 - 9 Shtator, 2019

schedule 21:45 - 9 Shtator, 2019

Projekti “Smile Albania” shënoi mbylljen, me shpalljen e fituesve nga Ministria e Turizmit. Gjatë fjalës së tij, Klosi tha se të rinjtë ia kanë dalë që me buzëqeshjet e tyre të promovojnë mikpritjen shqiptare në të gjitha destinacionet turistike të vendit.

I erdhi fundi buzëqeshjes prittëse të turisitëve në pikat hyrëse të kufirit shqiptar.

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi ka falenderuar të rinjtë që u bënë pjesë e programit Smile Albania.

Në aktivitetin që u shvillua në sheshin Skënderbej në kryeqytet, ministri Klosi shpalli edhe fituesit e konkursit të videos, buzëqeshjes dhe mirëseardhjes më të mirë.

Programi Smile Albania shoqëroi të gjithë sezonin veror me të rinj e të reja që i uruan mirëseardhjen vizitorëve të huaj e vendas me qëllim shndërrimin e Shqipërisë në një destinacion turistik evropian./ABC News Albania 24/7