PD protestë në kanionin e Holtës

schedule15:40 - 26 Janar, 2019

schedule 15:40 - 26 Janar, 2019

Partia Demokratike organizoi sot një protestë pranë kanionit të Holtës në Gramsh. Qëllimi i tubimit sipas demokratëve është betonizimi i këtij kaninoni nga kompania që ka nisur punimet.

Partia Demokratike deklaron se qeveria ka mashtruar qytetarët duke i dhënë që janë bllokuar lejet e ndërtimit pasi sipas selisë blu vendimi i Këshillit Kombëtar të territorit është në fuqi me firmë dhe vulë të kryeministrit Edi Rama./abcnews.al