PD pa komisionerë zgjedhorë të nivelit të dytë

17:15 | 18/03/201917:150

Pas thirrjes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve drejtuar partive politike për mos shkelje të afateve ligjore për propozimin e komisionerëve për KZAZ lidhur me zgjedhjet e ardhshme vendore, burime pranë Partisë Demokratike kanë bërë me dije për ABC News se kjo focë politike nuk do të depozitojë listat me kandidatët që ligji i lejon të propozojë.

Ky duket edhe si hapi i parë drejt bojkotit të zgjedhjeve nga ana e Partisë Demokratike edhe pse kreu i kësaj force politike apo strukturat e partisë nuk kanë asnjë vendimmarrje lidhur me këtë proces./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono