PD kurorë-instalacion: Rama mbret i krimit

schedule10:57 - 27 Janar, 2018

schedule 10:57 - 27 Janar, 2018

Disa të rinj të PD përdoren një instalacion si kurorë mbretërore për mbretin e kanabisit Edi Rama. Kurora është me diametër 2 metra dhe në krye të gurëve të çmuar të krimit është portreti i Edi Rames.

Sipas tyre Kurora është simboli faktor se këto 5 vjet, Edi Rama ndërtoi në Shqiperi Mbretërine e Krimit dhe të Drogës. Bashkëpunëtorët e Rames për të blerë pushtetin dhe për ta mbajtur atë janë vendosur në kurore me portretet e Saimir Tahirit, Moisi Habilaj, Emiljano Shullazit, Lul Berishës, Kelment Balilit. Pjesë e këtij instalacioni është edhe një divan, ku Edi Rama është i ulur me të njëjtët kriminelë. Për tëmbrojtur këta dhe nëpërmjet tyre pushtetin e vet, Rama ka nisur marrjen e drejtësisë nën kontroll. Disa prej tyre kanë dalë nga burgu, të tjerë nuk kapen nga policia edhe pse u dihet vendndodhja dhe për pjesën tjetër po dështohen hetimet./abcnews.al