Pas agjentit 007, Daniel Craig do të luajë një tjetër rol të rëndësishëm

schedule07:41 - 1 Tetor, 2021

schedule 07:41 - 1 Tetor, 2021

Daniel Craig tashmë ka zgjedhur hapin e tij të radhës. Aktori britanik, i cili njihet më së shumti për rolin e tij si agjenti 007 mori pjesë në premierën e filmit më të fundit “No Time to Die”. Nga James Bond, ai pritet do të jetë në Makbeth në Broadway.

Prodhimi i ri, me aktoren britanike Ruth Negga si Lady Macbeth, do të transmetohet më 29 mars dhe do të zgjasë për 15 javë. Prodhimi i shfaqjes “Macbeth” nga William Shakespeare u ndërmor nga prodhuesit e James Bond, Barbara Broccoli dhe Michael J. Wilson.

Daniel Craig, Ruth Negga to Star in 'Macbeth' on Broadway – The Hollywood Reporter

“Daniel nuk është vetëm një aktor i madh filmi, por edhe një aktor madhështor i teatrit gjithashtu. Jam e emocionuar që do të mbështesë kthimin e Broadway duke luajtur këtë rol me Ruth Negga jashtëzakonisht të talentuar.”, tha Broccoli. /abcnews.al