Parashikimi i motit për ditën e sotme, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat

schedule07:19 - 19 Janar, 2021

schedule 07:19 - 19 Janar, 2021

Sipas MeteoAlb: Dita nis me kthjellime por temperatura relativisht të ulta mbizotërojnë në të gjithë Shqipërinë.

Parashikohet që edhe pasditja të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike për pjesën më të madhe të vendit, vetëm në zonat përgjatë kufirit lindor kemi shfaqje të vranësirave.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -11°C deri në 8°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.

Kosova

Teritori i kosovës paraqitet me mot të kthjellët por shumë të ftohtë gjatë pjesës së parë të ditës. Edhe pjesa e dytë e ditës nuk sjellë ndryshime.

Maqedonia e Veriut

Dita nis me mot të kthjellët por të ftohtë situatë e cila vijon deri orët e vona të pasdites kur vranësira klimtare shfaqen në mv./abcnews.al