Parashikimi i motit për ditën e premte, çfarë ndodh me temperaturat?

schedule16:54 - 6 Tetor, 2022

schedule 16:54 - 6 Tetor, 2022

Ashtu si sot edhe për ditën e nesërme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore të thata me origjinë veriore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin por nuk do të mungojnë alternimet e pakta deri mesatare të vranësirave kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s ndërsa në bregdet dhe lugina era me rrahje deri në 6-8m/s.

Temperaturat parashikohen :                                                                                                                                                             

në zona malore 6 deri 24°C                                                                                                                                           

në zona e ulëta 8 deri 29°C                                                                                                                                                                 

në zona bregdetare 12 deri 29°C

/Abcnews.al/