Papa Françesku thyen protokollin për të ndihmuar policen që u rrëzua nga kali

schedule12:11 - 19 Janar, 2018

schedule 12:11 - 19 Janar, 2018

Sërish Papa Françesku shkel sërish protokollin. Këtë herë vëmendja e tij u tërhoq nga rrëzimi nga kali i një agjenteje të policisë gjatë parakalimit të automobilit papal në një qytet të Kilit.

Çdo gjë ndodhi brenda pak sekondash.

Pasi agjentja u rrëzua nga kali, Papa kërkoi që të ndalohet automjeti dhe më pas zbriti për të ndihmuar personalisht agjenten./abcnews.al