Pamjet me dron zbulojnë dimensionin e plotë të shkatërrimit në Durrës

schedule11:56 - 28 Nëntor, 2019

schedule 11:56 - 28 Nëntor, 2019

Shqipëria është duke kaluar një stuhi termetesh gjatë ditëve të fundit, ku njëri prej tyre, me forcë 6.4 të shkallës Richter ka shkaktuar 40 viktima dhe më shumë se 700 të lënduar deri më tani.

Këto tërmete po bien me intensitet të lartë që prej datës 21 shtator, i cili alarmoi vendin, ndërsa sizmiologët shprehen se goditjet do të vijojnë deri sa të çlirohet energjia e akumuluar në Adriatik.

Në pamjet me dron të ABC News kuptohet dimensioni. /abcnews.al