Pamjet me dron zbulojnë dimensionin e plotë të shkatërrimit në Durrës

11:56 | 28/11/201911:560

Shqipëria është duke kaluar një stuhi termetesh gjatë ditëve të fundit, ku njëri prej tyre, me forcë 6.4 të shkallës Richter ka shkaktuar 40 viktima dhe më shumë se 700 të lënduar deri më tani.

Këto tërmete po bien me intensitet të lartë që prej datës 21 shtator, i cili alarmoi vendin, ndërsa sizmiologët shprehen se goditjet do të vijojnë deri sa të çlirohet energjia e akumuluar në Adriatik.

Në pamjet me dron të ABC News kuptohet dimensioni. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono