Osmani takohet me ambasadorin amerikan, bisedojnë për zhvillimet e fundit

schedule20:02 - 26 Janar, 2023

schedule 20:02 - 26 Janar, 2023

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim të rregullt ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Lajmi është bërë me dije nga zyra e shtypit të presidencës, ku shihet se temë diskutimi kanë qenë zhvillimet e fundit dhe bashkëpunimi bilateral.

“Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim të rregullt ambasadorin e Shteteve të Bashkuara, Jeffrey Hovenier. Në takim me ambasadorin Hovenier, Presidentja Osmani ka biseduar për zhvillimet e fundit, bashkëpunimin bilateral dhe rëndësinë e vazhdimësisë së koordinimit të rregullt ndërmjet institucioneve të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, thuhet në njoftimin e Zyrës së Presidentes. /abcnews.al