Orges Shehi prezantohet trajner tek Skënderbeu

schedule20:33 - 5 Korrik, 2018

schedule 20:33 - 5 Korrik, 2018

Ish-portieri Orges Shehi u prezantua zyrtarisht si trajneri i ri i Skënderbeut. Ka qenë vetë presidenti i ekipit Ardian Takaj, i cili ka prezantuar Shehin në rolin e trajnerit.

Ardian Takaj: “Unë jam këtu për të prezantuar trajnerin e ri të Skënderbeut, Orges Shehin. Është një nga kontribuesit më të mëdhenj i gjithë kësaj historie të këtyre 8 viteve. Jemi përballë një beteje shumë të madhe me UEFA-n, por nuk është se kjo betejë ka filluar sot. U bënë dy vjet që ne merremi dhe e kemi luftën në dy drejtime. Kemi qenë shumë të suksesshëm në fushën e futbollit dhe i kemi arritur të gjitha objektivat që kemi pasur në fillim. Tashi jemi përballë gjyqit me UEFA-n. Shpresojmë atje dhe jemi të bindur pëqr të fituar. Ajo do të jetë fitorja më e madhe e Skëndërbeut dhe për të ardhmen e ekipi”.

Orges Shehi: “Sigurisht që është një pozicion ndryshe për vetë faktin që nga fusha kalon në pankinë. Duke e menduar më erdhi pak shpejt, por është një vlerësim dhe do të mundohem të jap maksimumin tim për të shpërblyer besimin e klubit”./abcnews.al