Operim me urgjencë në mbrëmje, Simoni i Dinamos mbyll sezonin

schedule10:21 - 13 Maj, 2022

schedule 10:21 - 13 Maj, 2022

Dinamo nuk do të ketë një lojtar të rëndësishëm në ndeshjen kundër Kukësit. Portieri Simon Simoni ka bërë një operacion.

Panorama-Sport shkruan se mbrëmjen e djeshme ai ka bërë operim apendicitin.

Kështu ai nuk mund të luajë në ndeshjen e radhës ndaj Kukësit dhe praktikisht ka mbyllur edhe sezonin me blutë. / abcnews.al