Nuk ndodh prej 104 vitesh, shiriti i Real Madrid ndryshon kombësi

schedule17:59 - 17 Qershor, 2021

schedule 17:59 - 17 Qershor, 2021

Sergio Ramos u largua pas 16 viteve te Real Madrid, që duhet të zgjedhë kapitenin e ri të ekipit. Për momentin vetëm tre lojtarë spanjollë janë në dispozicion të Carlo Ancelottit: Nacho, Lucas Vasquez dhe Marco Asensio.

Asnjëri prej tyre nuk do të zgjidhet kapiteni i ri. Marcelo është lojtari më jetëgjatë në skuadër (prej vitit 2007) dhe do të jetë lideri i rekordmenëve të Champions League. Në momentin që mbrojtësi brazilin nuk luan, shiriti do t’i kalojë Karim Benzema.

Një gjë e tillë nuk ndodhte prej plot 104 vitesh. Gjatë gjithë kësaj kohe, kapiteni i Real Madrid ka qenë spanjoll, rregull që do të ndryshojë duke nisur nga sezoni i ardhshëm. /abcnews.al