Nuk ka qetësi për Sevillan, në mendjen e Kounde vazhdon të jetë Chelsea

schedule20:55 - 18 Shtator, 2021

schedule 20:55 - 18 Shtator, 2021

Jules Kounde nuk duket se i ndryshon planet e tij për të ardhmen dhe kjo është një dështim i madh për Lopeteguin.

Edhe pse klubi festoi mbajtjen e mbrojtësit në skuadër, asgjë nuk është më larg se realiteti dhe qendërmbrojtësi francez ndihet jashtëzakonisht i lënduar duke mos qenë në gjendje të nënshkruaj me londinezët kur ai ishte shumë pranë.

Tani ai mendon vetëm për merkaton e dimrit, kur “blutë” do të përpiqen të nënshkruajnë sërish me të.

Ndërkohë futbollisti nuk dihet nësë do të ofrojë ende versionin e tij më të mirë edhe pse ndihet i tradhtuar nga klubi andaluzian, i cili vendosi një mijë komplikime për të parandaluar transferimin e tij.

Sipas informacioneve të TodoFichajes, Chelsea nuk do ta lërë mbrojtësin në Spanjë dhe do të përpiqet përsëri në janar edhe pse Sevilla tani do të duhet të ulë pretendimet për të qenë në gjendje të mbyllë marrëveshjen. /abcnews.al/