Nju Jork, flakët e zjarrit përfshijnë çatinë e “Trump Tower”

schedule14:43 - 8 Janar, 2018

schedule 14:43 - 8 Janar, 2018

Mediat amerikane raportuan për një zjarr që shpërtheu në ndërtesën “Trump Toëer” në Nju Jork. Videot e postuara në rrjetet sociale tregojnë tymin që ngrihet nga gradacela, ku presidenti amerikan ka rezidencën e tij. Rezidenca e familjes Trump ndodhet pikërisht në katet e larta të ndërtesës ku ra dhe zjarri. Trump është aktualisht në Uashington. Siç shpjegojnë zjarrfikësit, evakuimi nuk ishte i nevojshëm. Autoritetet lokale, kanë konfimuar se nuk ka persona të plagosur por bëjnë me dije se ende nuk dihen shkaqet e zjarrit./abcnews.al